sobota, 16 stycznia 2016

LWP - Sprawozdanie

Po sukcesie naszych ministrantów na zawodach ogólnopolskich w Elblągu, gdzie zdobyli 10 miejsce na 41 Diecezji wraz z lektorami pomyśleliśmy o założeniu drużyny LWP Prątnica, czyli Lektorska Wspólnota Piłkarska. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować jeszcze raz za opiekę w trakcie 10 Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza Panu Marianowi Golder oraz Tomaszowi Holiczko, ponieważ od tego momentu zrodził się pomysł na stworzenie grupy piłkarskiej LWP. Również dziękujemy Panu Arturowi Zelma za poświęcanie swojego wolnego czasu na trenowaniu naszych lektorów/ministrantów. W ich intencji obiecujemy nieustanną modlitwę w ich intencji oraz całej rodziny.
Pierwsze treningi odbyły się w czerwcu 2015 roku. Po kilku odbytych zajęciach, na które licznie przychodzi grupa lektorów/ministrantów postanowiliśmy kontynuować treningi. Po przerwie spowodowanej wakacjami oraz żniwami, treningi zostały wznowione 17 września i po dzień dzisiejszy odbywają się one co tydzień w środy lub czwartki. Dzięki sponsorowi mogliśmy zakupić niezbędne akcesoria do trenowania. Są to m.in. stroje, piłki, znaczniki itp. rzeczy potrzebny do gry.


Z góry dziękujemy sponsorowi za bardzo duże zaangażowanie w istnienie drużyny i obiecujemy nieustanną modlitwę w Jego intencji oraz całej rodziny. 
W między czasie 19 lipca 2015 roku lektorzy wzięli udział w Turnieju o Puchar Sołtysa Wsi Omule na którym zajęli 2 miejsce. Obecnie drużyna uczestniczy w Gminnej Lidze Piłki Halowej. Obecnie LWP zajmuje 7 miejsce na 12 drużyn. Lektorzy na dzień dzisiejszy wygrali 3 mecze, 2 zremisowali oraz 2 przegrali. Jak relacjonuje grający trener, pomimo dużej różnicy wiekowej, lektorzy osiągają bardzo dobre wyniki (LWP jest 3 najmłodszą drużyną w rozgrywkach). Porażki z drużynami Jordan Kazanice oraz Constractem (czyt. Konstraktem) w obu meczach dwiema bramkami oraz remis z ubiegłorocznym zwycięzcą tych rozgrywek Liderem Złotowo, na pewno zaprocentują na przyszłe Mistrzostwa Lektorów Diecezjalne i Ogólnopolskie.

W skład LWP Prątnica należą kolejno:

Jakub Baczewski (kapitan) ; Kacper Zelma (bramkarz) ; Mateusz Golder
Maksymilian Zakrzewski ; Tomasz Łukaszewski ; Mateusz Sochacki
Wojciech Czyżak ; Patryk Ewertowski ; Rafał Rozwadowski
Wojciech Malinowski ; Przemysław Ewertowski ; Paweł Rykaczewski

Opiekunowie:
ks. kan Tomasz Mowinski - Proboszcz ; Artur Zelma ; Tomasz Holiczko

         Zachęcamy wszystkich parafian do śledzenia naszych osiągnięć na naszej stronie parafialnej www.parafiapratnica.blogspot.com oraz będziemy mile wdzięczni na wsparcie modlitewne oraz finansowe na rozwój LWP.

Jeżeli ktoś jest chętny do przystąpienia do Posługi Ołtarza oraz drużyny LWP, zapraszamy po każdej Mszy św. do zakrystii. A 17.01.2016 r. serdecznie zapraszamy dopingować naszych ministrantów na mecz LWP Prątnica przeciwko OKS Omule o godzinie 15.20 na hali sportowej w Złotowie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz