Lektorska Wspólnota Piłkarska


przy Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Prątnica 56
14-260 Lubawa


Opiekunowie:

Ks. kan Tomasz Mowinski
Tomasz Holiczko
Zawodnicy:

Jakub Baczewski ; Mateusz Golder ; Maksymilian Zakrzewski ; Tomasz Łukaszewski ; Mateusz Sochacki ; Rafał Rozwadowski ; Paweł Rykaczewski ; Wojtek Czyżak ; Przemysław Ewertowski ; Patryk Ewertowski ; Łukasz SenkowskiTurniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Wsi Omule 19.07.2015
II miejsce
Zobacz więcej:


X Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza Elbląg 1-2.05.2015
10 miejsca na 41 Diecezji w Polsce
Zobacz więcej:


Diecezjalne rozgrywki w piłce nożnej halowej 11.04.2015
I miejsce
Zobacz więcej:

Diecezjalne rozgrywki w piłce halowej 18.03.2017

III miejsce

Zobacz więcej:


Po sukcesie naszych ministrantów na zawodach ogólnopolskich w Elblągu, gdzie zdobyli 10 miejsce na 41 Diecezji wraz z lektorami pomyśleliśmy o założeniu drużyny LWP Prątnica, czyli Lektorska Wspólnota Piłkarska. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować jeszcze raz za opiekę w trakcie 10 Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza Panu Marianowi Golder oraz Tomaszowi Holiczko, ponieważ od tego momentu zrodził się pomysł na stworzenie grupy piłkarskiej LWP. Również dziękujemy Panu Arturowi Zelma za poświęcanie swojego wolnego czasu na trenowaniu naszych lektorów/ministrantów. W ich intencji obiecujemy nieustanną modlitwę w ich intencji oraz całej rodziny.
Pierwsze treningi odbyły się w czerwcu 2015 roku. Po kilku odbytych zajęciach, na które licznie przychodzi grupa lektorów/ministrantów postanowiliśmy kontynuować treningi. Po przerwie spowodowanej wakacjami oraz żniwami, treningi zostały wznowione 17 września i po dzień dzisiejszy odbywają się one co tydzień w środy lub czwartki. Dzięki sponsorowi mogliśmy zakupić niezbędne akcesoria do trenowania. Są to m.in. stroje, piłki, znaczniki itp. rzeczy potrzebny do gry.
Z góry dziękujemy sponsorowi za bardzo duże zaangażowanie w istnienie drużyny i obiecujemy nieustanną modlitwę w Jego intencji oraz całej rodziny. 
W między czasie 19 lipca 2015 roku lektorzy wzięli udział w Turnieju o Puchar Sołtysa Wsi Omule na którym zajęli 2 miejsce. Obecnie drużyna uczestniczy w Gminnej Lidze Piłki Halowej. Obecnie LWP zajmuje 7 miejsce na 12 drużyn. Lektorzy na dzień dzisiejszy wygrali 3 mecze, 2 zremisowali oraz 2 przegrali. Jak relacjonuje grający trener, pomimo dużej różnicy wiekowej, lektorzy osiągają bardzo dobre wyniki (LWP jest 3 najmłodszą drużyną w rozgrywkach). Porażki z drużynami Jordan Kazanice oraz Constractem (czyt. Konstraktem) w obu meczach dwiema bramkami oraz remis z ubiegłorocznym zwycięzcą tych rozgrywek Liderem Złotowo, na pewno zaprocentują na przyszłe Mistrzostwa Lektorów Diecezjalne i Ogólnopolskie.
Zachęcamy wszystkich parafian do śledzenia naszych osiągnięć na naszej stronie parafialnej www.parafiapratnica.blogspot.com oraz będziemy mile wdzięczni na wsparcie modlitewne oraz finansowe na rozwój LWP.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz